Niedoczynność tarczycy i wysoki poziom TSH u 33-latki

Witam.Proszę o informacje jak się ma niedoczynność tarczycy (hasimoto) do okresu? Czy przed okresem występuje nasilenie jej objawów? Jestem w trakcie normowania hormonow i moje tsh wynosi ponad 6. Czuję się źle zwłaszcza psychicznie-nerwy,lęki,niepokój,ogromną senność i ogólnie apatia i zawroty głowy.Czy to przejdzie gdy hormony się unormuja?Czytałam ze tsh w moim wieku powinno wynosić około 1.5. A po fazie nadczynności zazywam thyrozol 5mg.Tak mi kazano.Czy bez eutyroxu moje tsh zmaleje?

Aleksander Ropielewski

Wyleczenie stanu zapalnego i suplementacja hormonów tarczycy powinny unormować poziom TSH. Okres przedmiesiączkowy zwykle wiąże się z większym odczuwaniem dolegliwości bólowych i dyskofortu zarówno u kobiet zdrowych, jak i leczących się przewlekle.