Niedoczynność tarczycy i wysokie DHEA

Niedoczynność tarczycy i wysokie DHEA Mam 32 lata. łysieje.Mam wysoki DHEA: 22,21 ng/ml. Norma to 1,3-9,8. Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy ale wyregulowaną, Mam podwyższony parathormon 94 pg/ml ( norma 15-68,3 ). Kortyzol mam w normie tak samo anty-TG.Moje wyniki FSH:5,77 do LH:58,36. Czy podwyzszone DHEA jest przyczyna lysienia.I jak to sie leczy. Chce zajsc w ciaze, czy podwyzszone DHEA i nie leczone moze byc grozne dla dziecka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Podwyższony poziom DHEA jak najbardziej może być przyczyną łysienia. 2. Podwyższony parathormon wskazuje na konieczność diagnostyki zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej. 3. Niestety nie napisała Pani w którym dniu cyklu wykonała Pani badanie LH i FSH, co uniemożliwia ich interpretację. 4. Podwyższony poziom DHEA może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Zanim zdecyduje się Pani zatem na starania o ciążę sugeruję konsultację endokrynologiczną!