Niedoczynność tarczycy i zmęczenie

Witam od ponad roku leczę się na niedoczynność tarczycy, pierwszy wynik TSH wynosił 3,0 lekarz zalecił branie euthyroksu 37,5 na dobę, po trzech miesiącach brania leku TSH spadło do 1,5. Teraz zrobiłam prywatnie kolejne badanie krwi. Wyniki TSH 2,553, FT 3 4,63, FT 4 9,21 oraz kortyzol 11,24. Proszę o interpretacje wyników. Czy powinnam się martwić wzrostem TSH. Ostatnio jestem bardziej zmęczona oraz włosy bardziej mi wypadają. Dziękuję za odpowiedź i pomoc

Dzień dobry,

Wzrost wartości TSH i objawy o których Pani pisze przemawiają za koniecznością zwiększenia dawki leku, po to, aby poprawiła się jakość Pani życia ,a TSH spadło do średnich wartości charakterystycznych dla Pani grupy wiekowej. Niewykluczone, że
wzrosło Pani miano przeciwciał antyTPO i/lub aTG.
Proszę wybrać się do endokrynologa, który po dokładnym zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu lekarskiego dobierze Pani optymalną dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz