Niedoczynność tarczycy i zmiana charakteru krwawienia po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Z racji mojej niedoczynności tarczycy okres przyszedł 3 tygodnie spóźniony, ale przyszedł. Początkowo-ból brzucha, ciemne plamienie. Potem ciemna skrzepowata gęsta krew. Na mocno bolesne miesiączki miałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Po pierwszej wieczorem, rano i na drugi dzień okres był tylko bardzo ciemnym plamieniem. Bardzo skąpym. Dziś jest trzeci dzień i jest to bardzo jasna brązowawa krew. Czy tabletki antykoncepcyjne stosowane po raz pierwszy mogą tam wpłynąć na okres?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią zmiana, tj. skrócenie oraz znacznie mniejsza obfitość krwawienia to jak najbardziej wynik zastosowania antykoncepcji. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.