Niedoczynność tarczycy oraz bóle zatok

Witam, choruje na niedoczynnosc tarczycy przyjmuje eutyrox 50 bola mnie zatoki mam ciagly katar chyba alergiczny odksztuszam codziennie przez caly dzien brazowo zielona wydzieline z nosa ropa jakie leki bez recepty moge przyjmowac przy jednoczesnym stosowaniu eutyrox 50 dodam, ze lekarz rodzinny przypisal mi cataflam 50 i alfadiol czy wszystkie leki moge przyjmowac razem pozdrawiam

Dzień dobry,
Warto wykonać posiew wydzieliny z antybiogramem. Jej zabarwienie z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na infekcję bakteryjną, która może wymagać antybiotykoterapii. Nie powinien Pan przyjmować Euthyroxu z innymi lekami, gdyż mogą wpływać na jego wchłanianie. Proszę Euthyrox przyjmować 30 min przed posiłkiem, a pozostałe leki może Pan łączyć, choć lepiej zachować niewielki odstęp czasowy między nimi, aby zapobiec mogącym zajść interakcjom. Czy ma Pan jakieś potwierdzone wskazania do stosowania alfadiolu?W tej chwili może Pan sobie dokupić dodatkowo Sinupret, który stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok 3 x dziennie po 2 drażetki, dodatkowo Calcium z witaminą C 2 x dziennie i np. Rutinoscorbin 3x tabl. Jeśli nie pomoże, to zalecałbym wizytę u laryngologa. Może Pan zatoki nagrzewać lampą Solux - 10 min wieczorem przed snem, proszę pamiętać odpowiednim o zabezpieczeniu oczu.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz