Niedoczynność tarczycy, osłabienie i zmęczenie

Zdiagnozowano u mnie niedoczynnosc tarczycy wynik tsh to 6.8, mam 20 lat. czylam sie co prawda oslabiona ale teraz w ciagu 3 miesiesy brania euthoryxu 25 mg przytylam kolo 4 kg czuje sie bardziej zmeczona i brak mi checi do zycia , czy te leki sa w ogole mi potrzebne skoro jest ze mna gorzej ?

Dzień dobry,

Wydaje mi się, że dawka leku jest zbyt mała. Czy oznaczała Pani sobie stężenie fT3 i fT4? Jeśli nie, to proszę oznaczyć ano na czczo, przed przyjęciem Eutyroxu. Po trzech miesiącach powinna Pani równiez skontrolować TSH, jeśli nie spadło, to na pewno konieczna jest korekta leczenia. Podejrzewam, że wymaga Pani zwiększenia dawki leku, ale aby to stwierdzić na 100% konieczne jest zbadanie Pani i zebranie wywiadu. Warto również oznaczyć sobie przeciwciała anty TPO i aTG w kierunku choroby Hashimoto.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz