Niedoczynność tarczycy spowodowana autoinmunologicznym zapaleniem tarczycy

Witam, Mam 18 lat. Od ponad roku mam wykrytą niedoczynność tarczycy, która jest spowodowana autoinmunologicznym zapaleniem tarczycy- hashimoto. Biorę euthyrox 50 mg.W dodatku mam niewielką niedomykalność zastawki trójdzielnej. Problem w mojej wadzę, ponieważ regularnie ona rośnie, pomimo mojej aktywności fizycznej. Jem bardzo mało i coraz rzadziej. Często jest tak, że jeden posiłek (obiad) wystarcza mi na cały dzień. Pytanie brzmi, czy muszę się tym przejmować i iść do specjalisty? Ola

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć poziom TSH i koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. spożywanie tylko jednego posiłku w ciągu dnia nie jest zbyt zdrowe.