Niedoczynność tarczycy typu Hashimoto a poziom glukozy

Witam. Choruję na niedoczynność tarczycy typu hashimoto. Zaznaczam, ze jestem osobą szczupłą. Przyjmuję euthyrox 25. Odebrałam wyniki badań i okazało sę, że tsh podniosło się z 2,49 do 2,57, cholesterol 265 a glukoza na czczo 107. Co oznaczają te wyniki? Czy dawka hormonu jest za niska? Czy grozi mi cukrzyca i skąd taki wysoki cholesterol? Nie jem jakoś zbyt tłusto, smażone też niezbyt często i to mnie martwi, bo nie wiem co jest przyczyną aż tak wysokiego cholesterolu. Pozdrawiam.

Jeśli TSH jest w normie to należy sądzić , że praca tarczycy jest wyrównana. Jeśli tak to ma pani podwyższony poziom cholesterolu i glukozy. Konieczne jest wykonanie pełnego lipidogramu i krzywej cukru po obciążeniu 75 g glukozy. Jeśli stwierdzi się wtedy jakieś nieprawidłowości to trzeba leczyć dietetycznie, a czasem farmakologicznie.

Niestety jest tak, ze jak pacjent choruje na jedną chorobę autoimmunologiczną to ma większą szansę na druga z tego worka czyli cukrzycę. Może to być nawet osoba szczupła, mająca dobrą dietę. Atak autoimmunologiczny na tarczycę już mamy - Hashimoto, jeśli leczy się tylko objaw czyli niedoczynną tarczycę, a nie zwalcza sie przyczyny autoimmunologii w organizmie to może być drugi atak na trzustkę, która wytwarza insulinę lub wątrobę, a detoksykacja u pacjentów z Hashimoto i tak jest trudniejsza. Warto przejść na dietę w oparciu o wynik nietolerancji pokarmowej IgG zależnej, uszczelnić barierę jelitową-jelito przesiąkliwe, które jest przyczyną zmian/autoimmunologii w organizmie.