Niedoczynność tarczycy u dziecka - czekać na kolejną wizytę czy jak najszybciej leczyć?

U żony stwierdzono niedoczynność tarczycy, którą prawdopodobnie miała w ciąży. Za namową lekarza żony zrobiliśmy badania naszemu dziecku. Wyniki syna są na pograniczu niedoczynności, jednakże lekarz dziecka na razie nie postanowił wyrównać mu hormonów, mimo takiej porady lekarza żony. Dziecko rozwija się bardzo słabo psychicznie i ma według nas pewne niepokojące objawy niedorozwoju, słabo reaguje na imię, nie mówi i nie wiemy, czy świadomie reaguje na niektóre polecenia. Nie wiemy, czy czekać 3 miesiące do następnej wizyty specjalisty czy skonsultować to z kimś innym i czy szybkie wyrównanie hormonów poprawi rozwój psychiczny dziecka.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety nie zawarł Pan w swoim poście informacji na temat wieku dziecka. Jest to najistotniejszy czynnik do oceny rozwoju dziecka i podjęcia ewentualnego leczenia.

Po porodzie wszystkie szpitale wykonują testy przesiewowe w kierunku niektórych chorób, w tym niedoczynności tarczycy. Ma to na celu jak najszybsze wdrożenie leczenia u dzieci, u których wykryto chorobę. Jeżeli nie dostali Państwo żadnej informacji, nie było do tego wskazań.

Nie znam dziecka, więc trudno mi ocenić kto ma rację, jednakże to pediatra jest specjalistą w chorobach dzieci, a nie ginekolog. Oczywiście jeżeli mają Państwo wątpliwości, mogą się skonsultować z innym specjalistą.

Pozdrawiam.