Niedoczynność tarczycy w pierwszym trymestrze ciąży

Witam, Moje pytanie dotyczy TSH w pierwszym trymwstrze ciąży (wykonane dokładnie w 6 tc). Wynik wynosi 2,980 uIU/ml, co według diagnostyki jest w normie, natomiast lekarz prowadzący ciąże powiedział mi, iż mam niedoczynność tarczycy i przepisał euthyrox 50, 1 tabletkę na czczo. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie twierdzę, że mój lekarz nie ma racji, ale wolę się upewnić, dlatego proszę o odpowiedź czy rzeczywiście mam niedoczynność tarczycy? Z góry serdecznie dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy były wykonywane inne wyniki badań? Być może poziom hormonów tarczycy był obniżony i dlatego Pani otrzymała leczenie. Proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem.