Niedoczynność tarczycy, zaparcia i bóle w okolicy serca

Witam.Jestem osobą leczącą się na niedoczynnośc tarczycy.Ostatnio żle zaczełam się czuć i przytylam 7kg.Dokuczały mi najpierw bóle z tyłu głowy i dosyc silne zawroty potem na nowo pojawiły się zaparcia a teraz często czuję ból z kluciem przy sercu.Zrobiłam tsh i wynik wyszedł 1.88 Bardzo prosiłabym o pomoc bo niewiem czy to wina tarczycy czy może powinnam iść do innego lekarza bo niechcę darmo płacić za wizyte bo mnie na to nie stać!

Witam Panią,

TSH ma Pani prawidłowe, a więc niedoczynność jest prawidłowo leczona. Z uwagi na bóle głowy, proszę zmierzyć sobie ciśnienie, czy nie jest za wysokie. Myślę, że z uwagi na inne objawy powinna Pani wybrać się do lekarza POZ (na NFZ). Trzeba Paną dokładnie zbadać (czy nie ma Pani czerownych rozstępów na skórze?) Warto również wykonać kontrolne ekg.Proszę zacząć od lekarza rodzinnego, a on w razie potrzeby pokieruje Panią dalej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz