Niedoczynność tarczycy, zmiana diety i zanik miesiączki

Witam. Mam 20 lat i niedoczynnoś tarczycy. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień. Nie uprawiałam jeszcze nigdy seksu. W ciąży więc raczej nie jestem, bo przecież przypadkiem (na toalecie czy w wannie) zajść w ciążę nie można. Przez ostatni miesiąc zmieniłam dietę, tryb życia (wyregulowałam go) zrzuciłam 2 kg wagi, zaczęłam ćwiczyć. Miałam też problem z raną po depilacji, którą smarowałam clotrimazolem, co pomogło ją wyleczyć. Jaka może być przyczyna zaniku miesiączki?

Szanowna Pani!

Skoro Pani jeszcze nie współżyła to oczywiście nie mogła zajść w ciążę.Najprawdopodobniej w Pani przypadku brak miesiączki może byc spowodowany niedoczynnością tarczycy. Niemniej jednak wydaje mi się,że należałoby wykonać badanie USG n.rodnego( w Pani przypadku przez powłoki brzuszne), aby wykluczyć ewentualne zmiany w narzadzie rodnym:np:torbiel jajnika.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka