Niedodma płytkowa w obrębie płuca

witam, otrzymałem wynik rtg klatki piersiowej 'niedodma płytkowa u podstawy lewego płuca. zrosty opłucnowe przy przedniej ścianie klatki piersiowej, serce w granicach normy, orta wydłużona' proszę o interpretacje, czy jest sie czym martwić? czytałem opinie w internecie, że niedodma jest niebezpieczna i może powodować różne powikłania, ale nie bardzo wiem czy temu wszystkiemu wierzyć. czuję się dosyć dobrze, nie mam poważnych problemów ze zdrowiem i powiem szczerze, że nie odczuwam specjalnie negatywnych skutków niedodmy. mimo to zaczynam poważnie obawiać się skutków niedodmy. czy może ona mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia? jak wygląda leczenie niedodmy? czy są na to po prostu jakieś leki czy dostanę skierowanie na zabieg? słyszałem też, że na niedodmę może pomagać rehabilitacja albo aktywność fizyczna - czy to prawda? proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie objawów, wykonanie bezpośredniego badania lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.