Niedojrzałość emocjonalna i próba samobójcza u partnera

Witam, mam problem odnosnie mojego chlopaka.probowal popelnic samobojstwo gdy zostawila go dziewczyna przez co psychiatra stwierdzil u niego niedojrzałosc emocjonalna. Mam pytanie odnosnie tego czy da sie to wyleczyc jesli zacznie uczeszczac na terapie? i co ja powinnam robic i jak sie zachowywac aby mu w tym pomoc. Zaznacze ze Nie mial nigdy dobrych relacji z rodzicami a raczejoschle, poza jedna osoba, jego babcia czy to moze miec jakis wplyw na jego terazniejsze zachowanie? prosze o odpowiedz

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Panią. Dzięki temu co napisała Pani o doświadczeniach z przeszłości swojego chłopaka lepiej staje się zrozumiała owa "niedojrzałość emocjonalna" o której powiedział lekarz psychiatra. Takie określenie dla osoby, której ono dotyczy może być stygmatyzujące. Dlatego trzeba je rozpatrywać w kontekście w jakim taka osoba żyje. Z pewnością brak wsparcia ze strony najbliższego otoczenia i niestabilne więzi powodują, że osoba taka czuje się mniej bezpiecznie w życiu. Porzucenie przez dziewczynę mogło być trudniejszym doświadczeniem, kiedy nie miał oparcia i wsparcia w swoim otoczeniu. Odpowiadając na Pani pytanie napiszę tak właściwa terapia u właściwego specjalisty może być pomocna. Myślę też o Pani. Proszę uważać na swoją odpowiedzialność w tym związku (chodzi mi o odpowiedzialność za zdrowie i życie swojego chłopaka). To jest jego odpowiedzialność by przepracować własne doświadczenia, które rzutują na jego życie, w tym Wasz związek. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/