Niedokładne leczenie kanałowe zębów

Witam, niedawno zdjęłam aparat ortodontyczny i wykonałam pantomogram, na którym widoczne jest złe wyleczenie kanałowe trzech zębów (nie do końca kanału). Czy jest to wina lekarza, który te zęby leczył? Ponadto na wizycie u innego stomatologa dowiedziałam się, że należy ponownie wyleczyć te zęby i zamiast plomby wstawić koronę. Lekarz powiedział też, że przy jednym z zębów widać małe "bąbelki", które mogą przekształcić się w torbiel, co może wiązać się z usunięciem żuchwy?

Bez badania bezpośredniego i oceny rtg odpowiedź jest trudna.Nie zawsze tak jest,że zęby leczone kanałowo są i muszą być dopełnione.Jeżeli nic się nie dzieje i nie stwierdzamy zmian okołowierzchołkowych radzę nic nie poprawiać na siłę.