Niedokładne usunięciu zaćmy

Czy zaćma po zabiegu się rozpłynie? Dzień dobry ,Pani doktor potrzebuję porady.!5 maja miałam zabieg na zaćmę,zabieg wykonany nie starannie,pozostawiono kawałek starej zaćmy.Czy jest szansa że ona się rozpłynie nie blokując kanalików ocznych czy raczej nie.Jestem pod stałą opieką okulisty.Biorę krople DIFADOL 0,1 4razy na dziennie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Zastosowane leczenie ma na celu zmniejszenie nasilenia obecnych dolegliwości.