Niedokrwienie podwsierdziowe ściany bocznej

proszę o interpretacje przedstawionych wyników EKG Mezczyzna 44 lata HR 66 RR 897 QRS 91 QT 420 QTc 443 P 114 PQ 182 Qś QRS 13 Qś P 20 Qś T -2 Wyniki interpretacji 111-rytm zatokowy miarowy 420- normogram 534 niedokrwienie podwsierdziowe sciany bocznej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niedokrwienie podwsierdziowe może być przyczyną niedotlenienia mięśnia sercowego w tej okolicy a w rezultacie może powodować ograniczony zawał serca. Sugerowałbym konsultację z kardiologiem.