Niedokrwistość jako skutek stosowania Aknenorminu

Witam Od pewnego czasu biore lek o nazwie aknenormin i w zasadzie zauważam już tę nieszczęsną niedokrwistość, nigdy wcześniej nie byłam tak blada jak teraz, szyja, dekold, dłonie, twarz i czerwone jak szminką umalowane usta, które promieniują z daleka na tej bladej twarzy, sądziłam, że na rozwalonych, piekących, palących i popękanych ustach się skończy... Doszło jeszcze to. I właściwie zastanawiam się, czy od czasu do czasu mogłabym skorzystać ze solarium, oczywiście z filtrem wysokim 50. Z rac

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Jeżeli pojawiły się u Pani działania niepożądane związane ze stosowną terapią, zalecam konsultację z Pani lekarzem prowadzącym. Rozumiem Pani problem, natomiast korzystanie z solarium w Pani przypadku jest absolutnie przeciwwskazane. W czasie terapii lekiem Aknenormin, należy wręcz chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w tym światłem słonecznym, stosując na dzień kremy z filtrem (SPF minimum 15). Aby zapobiec wysychaniu i pękaniu ust, zalecam regularne stosowanie nawilżających balsamów do ust.