Niedokrwistość mikrocytarna

Dzień dobry! Do lekarza umówiona jestem za tydzień... a ciekawa jestem wyników moich badań. Zrobiłam je, gdyż od 2 tygodni dopada mnie starszna senność, wręcz nie do opanowania... aż momentami uczucie osłabienia... jestem alergikiem też... WBC-7.3; RBC-4.64; HGB-9.3; HCT-32; PT-310; PLT-410; MCV-69; MCH21; MCHC-30.3; RDW-16; MPV-7.5; PDW-13. Robiłam też badania tarczycy - w normie - i badania cukru - wynosi 92.
29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wyniki wskazują na niedokrwistość mikrocytarną. Najczęstszą jej przyczyna jest niedobór żelaza. Warto więc zrobić badania gospodarki żelazowej.

Nieco podwyższony jest poziom płytek krwi. Może być to nadpłytkowość wtórna do niedokrwistości, jednak trzeba obserwować tendencję. Niepokój powinien budzić sukcesywny wzrost ich liczby.

Pozdrawiam serdecznie