Niedokrwistość po stosowaniu Aknenorminu

Przez okres ośmiu miesięcy przyjmowalam lek o nazwie aknenormin 2*1 tabletce. Jest to stężona witamina A. od dwóch miesięcy nie zażywam tego leku , natomiast jestem bardzo osłabiona . W badaniach wyszła mała niedokrwistosc i nie wystarczajacy poziom wit d3. Czy mogę przyjąć witaminy dla wzmocnienia typu Pharmaton Geriavit.? W tej witaminie Wit A ma 800,0ug 100% dziennej dawki . Czy to nie za dużo po leczeniu tym lekiem?

Witam, lepiej będzie przyjąć samą wit. D3. Można kupić bez recepty. Dawkę powinien określić lekarz. Niedobór wit. D3 może być jedną z przyczyn niedokrwistości. Przydałoby się wykonać bardziej szczegółowe badania w kierunku niedokrwistości, aby na tej podstawie wprowadzić prawidłową suplementację. Np. nie zawsze niedokrwistość jest związana z niedoborem żelaza. Może wystąpić natomiast problem z jego wchłanianiem z powodu niedoboru np. wit. B12. Niezależnie od tego bardzo ważna jest zdrowa dieta, która dostarczy naturalnych witamin i minerałów. Pozdrawiam