Niedokrwistość spowodowana niedoborem witaminy B12 i żelaza a szukanie przyczyny

witam mam 25 lat ostatnio dowiedzialam sie ze cierpie na niedokrwistosc spowodowana niedoborem witaminy b12 ( mialam jej 124) po czym po badaniu zelaza wyszlo ze mam go 50 dodam ze 3 msce temu bralam zelazo bo tez spadlo odzywiam sie zdrowo pod okiem dietetyka wiec nie wiem skad te spadki jaka moze byc tego przyczyna?

Witam serdecznie. Przyczynną niedokrwistości z niedoboru witaminy B12 może być m.in. mała podaż witaminy B12, niewłaściwa dieta, przewlekły nieżyt żołądka, Choroba Addissona – Biermera, zespół złego wchłaniania, zapalenie jelita cienkiego oraz leki takie jak cytostatyki i leki przeciwdrgawkowe. Wzrost zapotrzebowania na np. wit. B12 występuję również w ciąży. Zachęcam do stałego monitorowania stanu zdrowia. Po porady żywieniowe odsyłam na stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska