Niedomykalność zastawek u płodu - czy to groźne?

Witam. Mam 29 lat jestem w 31. tygodniu ciąży. Dziś przeprowadzono u płodu badanie echokardiograficzne. Z tego co mówił lekarz wad w budowie serca nie ma. Jednak stwierdził niedomykalnośc zastawki trójdzielnej i mitralnej nieistotną hemodynamicznie. W trakcie badania okresowo pobudzenia dodatkowe nadkomorowe pojedyncze, okresowo zablokowane. Nie wiem do końca co o tym myśleć, czy jest to groźne dla dziecka? Doktor zalecił mi przyjmować Mg i B6.Proszę o odpowiedź, gdyż bardzo mnie to niepokoi.

Witam serdecznie.

Szkoda, że nie napisała Pani z jakiego powodu było wykonane badanie echokardiograficzne u płodu. Nie jest to bowiem standardowo zalecane badanie w opiece prenatalnej. Być może w Pani rodzinie występowały wady serca i stąd takie postępowanie.

Wynik badania nie wskazuje na istotną patologię. Niemniej z racji stwierdzonych - wprawdzie nieistotnych hemodynamicznie niedomykalności - i jeśli faktycznie wywiad w kierunku wad serca jest dodatni w Pani rodzinie - wskazane byłoby powtórzenie badania po urodzeniu się dziecka.

Pozdrawiam serdecznie