Niedomykalność zastawki aortalnej i trójdzielnej w wyniku badania

płatki zastawki aortalnej asymetryczne,pogrubiałe o nieznacznie ograniczonym rozwarciu.vAo14mm,nieco poszerzona aorta wstępująca.Niedomykalność zastawki aortalnej 1st z falą zwrotną o V2 m/s kierująca się na przedni płatek zastawki dwudzielnej,powodując jej niewielką niedomykalność.Gradient LV-Ao20mmHg,przepływ a aorcie zstępującej 1.75m/s,w aorcie brzuszne pulsacyjny 0.87m/sLVd 38mm,IVSd 6.8mm,LVPWd 6.7mm,SF 38%.Niedomykalność zastawki trójdzielnej 1st-V fali zwrotnej 2.35-gradient RV-RA 22mmHg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien ocenić specjalista kardiolog, który zlecił wykonanie badania.