Niedomykalność zastawki aortalnej oraz mitralnej

Witam, mam 18 lat i kilka tygodni temu zdiagnozowano u mnie niedomykalnosc zastawki aortalnej ( ) oraz mitralnej ( / ), lewa komora rowniez powiekszona, arytmie nadkomorowe i komorowe. Od kwietnia, codziennie,mam uporczywe objawy: dusznosci, palpitacje serca, kolatanie serca, ucisk i bol klatki piersiowej, omdlenia, zawroty glowy. Najmniejszy wysilek fizyczny sprawia, ze mam dusznosci, nawet wejscie po schodach. Chcialam sie dowiedziec czy to swiadczy o stanie MVP, tzn czy powinnam to leczyc?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa i kierować się jego zalecenia