Niedomykalność zastawki mitralnej i wynik badania serca

opuszka aorty- 3,5 cm aorta wstępująca- 3,0 cm lewa komora 6,5/4,2 cm przegroda między komorowa- 1,0 cm tylna ściana 1,1 cm lewy przedsionek- 4,3 cm prawa komora w 4j- 3,0 zastawka aortalna: podejrzenie zastawki dwupłatkowej, Vmax 1.6 m/s; PGmax 10 mmHg, niedomykalnośc III/IV stopnia, ekstrentyczna po przednim płatku mitralnym. co robic

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy udać się do kardiologa. W zależności od stanu klinicznego pacjenta, lekarz oceni wskazania do zabiegu operacyjnego.