Niedomykalność zastawki mitralnej u 40-latki

Witam Mam stwierdzona niedomykalnosc zastawki mitralnej ale kardiolog nie przepisal zadnych tabletek Teraz natomiast zrobila mi sie tahykardia zatokowa i kolatanie serca [lekaz w szpitalu stwierdzil ze to od nerwow] Mam pytanie czy to sie dzieje od nerwow czy cos zaczyna sie dziac z zastawka mitralna i sa takie objawy? Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Zależy to od stopnia niedomykalności zastawki mitralnej, w miarę progresji wady mogą pojawić się objawy. Zapewne lekarz zalecił Pani okresową kontrole i wykonywanie echo serca. Sugeruję także oznaczyć poziom TSH.
Pozdrawiam