Niedosłuch jako przyczyna braku gaworzenia

JAKĄ metodą zbadać słuch niemowlaka (9 miesięcy), aby wykluczyć niedosłuch jako przyczynę braku gaworzenia. Proszę o podanie konkretnej NAZWY badania. Laryngolog takiej nazwy nie podał, a logopeda prosi o zrobienie badania

Witam
Proszę poprosić o skierowanie do Audiologa. Wyspecjalizowane Poradnie Audiologiczne będą wiedzieć jakie badania umożliwią badanie słuchu Pani dziecka. W przypadku dzieci do trzeciego roku życia stosowane są tzw. badania obiektywne ( BERA, otoemisja, tympanometria oraz odruchy z mięśnia strzemiączkowego), nie wymagające aktywnego udziału pacjenta. Dziecko nie musi odpowiadać na pytania, ani reagować na polecenia. Proszę zapytać czy badanie BERA będzie wykonane podczas snu dziecka.
Pozdrawiam
Aleksandra Karlik

Pierwsze badania słuchu wykonuje się u noworodków w drugiej dobie życia. Proszę sprawdzić czy takie badania były robione, przypuszczam,że tak,ponieważ w Polsce są to badania powszechne i robione u każdego noworodka.Najczęstsze metody badań słuchu dziecka to:
• Badanie otoemisji akustycznej, które umożliwia określenie stanu ślimaka, to narząd w uchu, który rozpoznaje dźwięki, ale też odpowiada za równowagę..
Tympanometria, która pozwala ocenić stan ucha środkowego (pomaga w rozpoznaniu wysiękowego zapalenia, niedrożności trąbki słuchowej, przerwania łańcucha kosteczek słuchowych).
• ABR, czyli rejestracja słuchowych potencjałów pnia mózgu.
Skierowanie powinien wystawić pediatra. Jeżeli Pani jest z Warszawy, to doskonałym ośrodkiem zajmującym się badaniem i leczeniem słuchu są Kajetany i znany wszystkim Pan Prof.Skarżyński