Niedotlenienie matki a rozwój dziecka

Witam Serdecznie! Jestem w 25 tygodniu ciąży i wczoraj czułam się troszeczkę osłabiona, chodziłam po mieszkaniu i nagle zrobiło mi się ciemno przed oczami (omdlałam) i położyłam się na kanapie. Trwało to może z 10 sek. Morfologię mam dobrą, nie mam cukrzycy ciążowej, jedyne to, że jestem niskociśnieniowcem, moje ciśnienie to zwykle 90/60. Proszę mi powiedzieć, czy fakt, że się mdleje ma jakiś negatywny wpływ na rozwój mojego dziecka, czy jeśli ja jestem niedotleniona to i dziecko? Proszę o odpowiedź, martwię się o dziecko.

Witam! Niedotlenienie matki ma oczywiście wpływ na rozwój dziecka. Zależy on od częstości i czasu trwania okresów niedotlenienia. Na podstawie informacji przedstawionych przez Panią nie ma pewności, czy w trakcie takich okresów zbliżającego się zasłabnięcia - bo jak rozumiem nie dochodzi do utraty przytomności - ma miejsce istotne niedotlenienie Pani organizmu. Warto przedyskutować powyższe objawy z lekarzem prowadzącym ciążę - być może wskazane będzie przeprowadzenie dodatkowych badań zarówno Pani jak i stanu płodu. Pozdrawiam