Niedowaga i depresja

Ważę 48kg przy wzroście 175cm. Moje BMI wynosi 15,67, co wskazuje na niedożywienie. Od paru lat miałam niedowagę . Wiem, że to wszystko wpływa na to, jak ja się czuję. Do tego dochodzi depresja, która powoduje u mnie brak apetytu. Jem mniej niż kiedyś. Jakieś rady dotyczące nabrania na wadze?

W tej sytuacji konieczna będzie psychoterapia i konsultacja z dietetykiem. Najlepsza byłaby poradnia psychodietetyczna lub ośrodek terapii zaburzeń jedzenia. Warto podjąć leczenie, gdyż obydwie te choroby są niebezpieczne dla zdrowia i mogą prowadzić do zaniedbania i wycieńczenia.

Witam,
w przypadku opisywanych przez Panią objawów ważny jest kontakt ze specjalistami, którzy kompleksowo zajmą się nimi. Zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą/psychiatrą oraz dietetykiem. Proszę pamiętać, że dzięki stosownemu wsparciu i opiece może poczuć się Pani znacznie lepiej.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,

Pozostaje Pani podjąć profesjonalne leczenie - lekarz psychiatra oraz psychoterapeuta. Pomoc może Pani uzyskać w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym.

Trzeba leczyć depresję. Wtedy apetyt będzie wracał. Zapisz się do psychiatry. Skonsultuj się też koniecznie z psychologiem. Razem poszukacie odpowiedzi, dlaczego nie jesz oraz dlaczego jesz mniej, mimo deklaracji o chęci przybrania na wadze. Depresja plus problemy z odżywianiem mogą być zabójczym duetem. Jednak dobrze, że szukasz pomocy. Powodzenia!