Niedowaga - jak przytyć?

Witam. Mam 17 lat, mam 173 cm wzrostu i ważę tylko 54 kg. Prowadzę raczej wolny tryb życia, dużo czasu spędzam na komputerze min. 10 godz., nie mam apetytu, czasem jem może 2 posiłki dziennie (rodzice się na mnie drą). Palę papierosy od jakiś 2 lat. Chce przytyć, być bardziej zbudowany. Chcę mieć bardziej umięśnione ręce. Może zacznę używać "ODŻYWEK"? Proszę o jakąś dobrą dietę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała znajduje się na poziomie 3. centyla w odniesieniu do wieku. Oznacza to, że jest zbyt niska. Brak apetytu może być spowodowany różnymi chorobami np. anemią. Siedzący tryb życia oraz palenie tytoniu nie wpływa korzystnie na młody, rozwijający się organizm. Powinieneś wybrać się na wizytę do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który postara się ustalić przyczynę Twojego problemu.