Niedowład dłoni i palców a praca w charakterze spawacza przez 3 tygodnie

Witam, przez 3 tygodnie pracowałem jako spawacz, czyściłem odpryski (trzymając przez 8 h młotek w prawej ręce i uderzając nim w metal) . Od 7 dni mam wieczorami niedowład dłoni a dokładniej palców. Wieczorami mięśnie jakby zanikały i 2 palce zaczynają mi przeskakiwać w chrząstkach (czego nie miałem) . Co to może być ? W nocy o 3 sie budze i dłoń mnie boli, a palce przeskakują. Całe dnie je masuje i spożywam magnez ale nic nie pomaga. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Mogło dojść do uszkodzenia nerwu/ów unerwiajacych rękę. Jeżeli nie dosżło do przecięcia nerwu to najpewniej jest to spowodowane uciskiem nerwu związanego z pozycją w jakiej wykonywał Pan swoją pracę. Zwykle jest to przejściowy niedowład. Wymaga to jednak konsultacji neurologicznej.