Niedowład lewej strony po usunięciu guza mózgu

Witam ! Moja mama ( 48 l ) we wtorek od godz 8-15 miała operację usunięcia guza mózgu. 8 lat temu rowniez miała operacje usuniecia guza ktory teraz odrósł. Tym razem guz był bardzo duzy w tym samym miejscu ( okol. czołowa prawa zakręcająca w skronie). Guz usunieto. Mama ma niedowład lewej strony, jest na silnych lekach przeciwpadaczkowych jest duzy obrzek ale nie ma krwiaka ( dzis robiony rezonans, miejsce pooperacji w dobrym stanie) mama jest nieswiadoma dziwne odruchy neur. czy to normalne

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zawsze operacje na ośrodkowym układzie nerwowym wiążą się z ryzykiem utraty różnych funkcji. Jednak nie jestem w stanie Pani odpowiedzieć czy to normalne w przypadku Pani mamy. Warto zapytać o to lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.