Niedożywienie i suplementy diety

Witam! Chciałabym prosić o radę jaką suplementację zastosować u osoby niedożywionej? Na razie jedynym źródłem pożywienia są preparaty typu Nutridrink, Fresubin. Czy dodatkowo warto wprowadzić suplementy?

Dzień dobry,

Preparaty typu Nutridrink, Cubitan, Fresubin to preparaty, które w małej objętości zawierają wszystkie niezbędne składniki odzywcze, w tym białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, sole mineralne.
Jednakże żeby pokryć zapotrzebowanie na kalorie należy spożywać od 5 - 7 produktów na dobę. Jeżeli podawane są jako jedyne źródło pożywienia, nie wymagają podaży dodatkowych suplementów.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek