Niedrożna żyła podkolanowa

Witam. W badaniu doplerowskim wyszło, że mam niedrożną żyłę podkolanową. Co to oznacza i co można z tym zrobić, jakie są zagrożenia? Pozdrawiam

W takim wypadku ważne jest odpowiednie leczenie zachowawcze (głównie przeciwzakrzepowe). Z reguły taka niedrożność na tle zakrzepicy po około 2-3 miesiącach prawidłowego leczenia wycofuje się (żyła udrażnia się). W tym wypadku najlepiej, aby leczeniem zajął się chirurg naczyniowy.

Witam. To jest najpewniej efekt przebytego zapalenia zakrzepowego żył. Nie podaje Pani pozostałych składowych badania odnośnie wydolności układu żył głębokich i czy jest to zespół pozakrzepowy? Proszę pokazać badanie angiologowi, który wdroży stosowne leczenie.