Niedrożność jajowodów u 28-latki

Podczas laparoskopii diagnostycznej stwierdzono u mnie niedrożność jajowodów obustronną, mam 27 lat i bardzo chciałabym mieć dziecko.Czy ma jakikolwiek sens wykonanie hsg może dzięki temu badaniu udałoby się udrożnić te jajowody.Proszę o pomoc, co robić w takiej sytuacji.Jestem załamana.

Jeśli histerosalpingografię proponuje Pani ginekolog prowadzący to radzę to badanie wykonać. Oprócz tego, że badanie to dokładnie zdiagnozuje Pani problemy z jajowodami to czasami w trakcie tego badania przy podawaniu kontrastu do jamy macicy dochodzi do udrożnienia jajowodów/jajowoda.