Niedrożność obustronna przewodów nosowo-łzowych

Dzień Dobry. Od kilku lat zmagam się z problemami czerownych oczu różni okuliści , wiele kropli i nic nie pomaga. Ostatnio przy okazji tomografi zatok wyszła mi " niedrożnośc obustronna przewodów nosowo-łzowych" Nigdy żaden okulstia nic pod tym kątem mi nie badał . Czy powinienem się udać do okulisty w celu konsultacji czy to może być przyczyna moich problemów z czerwonymi oczami i zbierającą się w ich kącikach ropą ??

Witam.tak.Niedrożność wymaga podania kontrastu. Byłabym ostrożna z rozpoznawaniem niedroznosci. Oczywiście można zasondowac kanaliki lzowe i sprawdzić. Leczenie jest operacyjne .proponuję dr Woś w szp. Żeromskiego. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Niedrożność przewodów nosowo-łzowych może być przyczyną łzawienia oraz nawracających infekcji spojówek i dróg łzowych. Wymaga to jednak dalszej diagnostyki okulistycznej z sondowaniem i płukaniem dróg łzowych. Przy potwierdzeniu tej diagnozy może być wskazana operacja. Konieczna wizyta u okulisty! Pozdrawiam Józef Kałużny