Niedrożny jajowód a planowanie ciąży
Witam, staramy sie o dziecko od blisko 2 lat. ostatnio na kontrastowym badaniu rtg wyszlo ze jeden z jajowodow jest niedrozny. badania hormonalne ok, badania spermy partnera OK. Czy zdarza sie tak ze jajowod jest drozny,a przy rtg czasem plyn nie przeplywa i wyglada jakby byl niedrozny? czy sa jakies zabiegi i z jakim one powodzeniem sa wykonywane, ktore udrazniaja jajawod? Lekarz prowadzacy prowadzi rowniez moja kolezanke, sprawa wyglada "tak samo". w trakcie laparyskopii usunieto jej jajowod.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Wszystko zależy od tego w jakim stopniu jest uszkodzony jajowód. Rozumiem, że drugi jajowód jest drożny? Podaje Pani za mało informacji, aby móc coś więcej powiedzieć. Wszystkie zalecania oraz proponowane leczenie odbywa się na podstawie badania i wyników badań dodatkowych. Przez internet mogę jedynie polecić zgłoszenie się do ginekologa i postępować zgodnie z zaleceniami.