Nieduże uwypuklenie krążków z nieznacznym uciskiem na w. oponowy

Witam,co oznaczają takie wyniki TK kręgosłupa: Poziome ustawienie kości krzyżowej. L3/L4 nieduże uwypuklenie krążków z nieznacznym uciskiem na w. oponowy.L4/L5 uogólnione uwypuklenie krążków m-kręg z umiark uciskiem na w. oponowy. Niewielkie dyskogenne zwężenie otworów m- kręg. L5/S1 niewielkie obniżenie przestrzeni m-kręg.Uogólnione uwypuklenie krążka m-kręg, asymetryczne z przewagą str lewej i osteofity powodują ucisk na w. oponowy i korzenie nerw. dyskogenna i kostna stenoza otworów m-kręg.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy też o zmianach zwyrodnieniowych tzw. wyroślach kostnych czyli osteofitach.
Sugeruję udać się do lekarza neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji.

Pozdrawiam.