Nieduży żylak i pękające naczynka krwionośne pod kolanem

Witam , mam 32 lata jestem szczupła ,ale skłonność do zylaków to mam chyba po mamie . Pod lewym kolanem mam żylaka , na razie nie duży jakieś 3-4mm grubosci , czasem lekko tam mi pulsuje ,czuję taki dyskomfort ,ale 2 dni temu coć mi tam pękło , bo mam siniaka . Dużo jeżdże teraz na rowerze , biegam po schodach ,na mojej budowie , po 3 piętrach i niby ruch wskazany ,a tu takie coś ? dlaczego to mi pękło i czy to jest grożne ? czy powinnam iść już do lekarza ? pozdrawiam Ania

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Do wylewu krwi mogło dojść na skutek urazu, co nie jest wykluczone przy dużej aktywności. Nie można wykluczyć innego podłoża problemu. Jeśli po wchłonięciu się krwiaka będą powstawały kolejne lub zauważy Pani inne niepokojące objawy to konieczna będzie wizyta u lekarza.