Niegojąca się rana po wycięciu znamienia

Jestem kobietą - mam 56 lat. Nie wiem, co mam zrobić ze swoim problemem. W połowie grudnia 2009 r. miałam zabieg chirurgiczny wycięcia dwoch zmian - jedna na plecach, a druga na w okolicy kolana na udzie. Po tygodniu byłam na kontrolnej wizycie u chirurga, który stwierdził, że ładnie się goi. Minął miesiąc, na plecach nie ma śladu, natomiast na udzie, pomimo że rana jest zagojona, nadal jest coś pod skórą, na dodatek z czerwoną obwódką wokół. Poszłam z tym do lekarza pierwszego kontaktu i dostałam ponowne skierowanie do tegoż chirurga. Zastanawiam się, czy iść z tym, ponieważ boję się tego ruszać ponownie. W mojej rodzinie wszyscy mieli nowotwory, jestem pacjentką genetyki, nie byłam jednak tam ze trzy lata, chociaż miałam się zgłaszać, gdy ktoś w rodzinie znowu zachoruje na nowotwor. Nie wiem, co począć, jestem trochę zagubiona, ponieważ choruję na niedoczynność tarczycy i biorę lek, leczę również astmę z alergią i również biorę lekarstwa, oprócz tego od kardiologa na zbicie cholesterolu wysoką dawkę, także lek na dnę moczanową, jest tego sporo i tak naprawdę już mam dość. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Nie ulega wątpliwości, że powinna Pani koniecznie zgłosić się do lekarza celem pokazania niegojącej się rany, ponieważ powodów tego stanu rzeczy może być kilka i trzeba to wyjaśnić. Może Pani skorzystać z porady tegoż samego chiruga, ale wskazane jest również pokazanie się u dermatologa, który również ma duże doświadczenie w ocenianiu znamion.