Niegojąca się rana u starszej osoby

Witam. Ostatnio moja babcia zachaczyła o drzewo i zdarła sobie skóre z łydki. Teraz ma taką ranę jak na zdjeciu nizej. Zmieniam jej opatrunki. Dezynfekuje octeniseptem i rywanolem. Zabezpieczam jałowym gazikiem i zaklejam. jednak ta rana się nie goi. Wygląda to groznie? Babcia mowi ze rana ją nie boli. http://speedy.sh/vCpsy/20131216-194939.jpg zdjecie rany

Rana wygląda, że jest w niewielkim odczynie zapalnym, pokryta niewielką ilością włóknika. Samo odkażenie takiej rany może nie być wystarczające tylko trzeba będzie zastosować opatrunki i środki miejscowe działające specjalistycznie. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga - on po bezpośrednim zbadaniu rany zaleci odpowiednie środki i być może leki działające ogólnie. Może zaleci wykonanie wymazu celem posiewu na badanie mikrobiologiczne (z ewentualną oceną antybiogramu).