Niegroźna torbiel piersi i wynik biopsji cienkoigłowej
Witam.Prosze o zinterpretowanie wyniku badan z biopsji cienkoiglowej:"Tresc bialkowa, platy i grupy komorek gruczolowych w czesci z cechami metaplazji apokrynowej".Dodam ze chodzi o moja mame ktora ma 56 lat jest juz po menopauzie.Z usg wyszlo ze to niegrozny torbiel o wielkosci 9mm a potem skierowali ja na biopsje.Lekarz powiedzial mamie zeby sie nie denerwowala bo ma zdrowe piersi i to niegrozne, ale mimo wysztko wole byc pewna.Ma przyjsc na kolejne USG za rok, ten czas mnie jednak przeraza.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Torbiel to zmiana łagodna. W opisie biopsji nie widać niczego podejrzanego. Konieczna jest tylko okresowa kontrola USG. Proszę być spokojną o stan Mamy.