Nieharmonijny rozwój psychoruchowy u dziecka

Witam mam problemy wychowawcze z corka i poszlam do psychologa dzieciecego i mam pytanie co to znaczy Analiza rozwoju psychomotorycznego wzkazuje na nieharmonijny rozwoj psychoruchowy corki? jak sie to leczy.Dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,
Nieharmonijny rozwój oznacza, że w jednym aspekcie dziecko może rozwijać się szybciej w innym natomiast wolniej. Rozwój psychoruchowy jest pojęciem bardzo ogólnym. Powinna Pani omówić analizę z psychologiem dziecięcym, który powinien wdrożyć odpowiednie procedury. Np. jeżeli dziecko słabiej rozwija się w sferze ruchowej, należy poprzez zabawę usprawniać tą sferę. Motoryka dzieli się na motorykę małą i motorykę dużą. Zbyt mało szczegółów Pani podała. Dlatego radzę skonsultować się ze specjalistą i wspólnie ustalić "plan działania".

Proszę się zbytnio nie martwić tylko zastosować do zaleceń psychologa czy pedagoga.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska
logopeda, pedagog

www.klinika-mowy.pl

Witam. Na rozwój psychoruchowy dziecka składa się kilka sfer np. mowa i komunikacja, rozwój ruchowy ogólny, rozwój motoryki precyzyjnej, koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozwój emocjonalny. Nieharmonijny rozwój oznacza, iż w jakichś sferach mogą być opóźnienia (jeśli tak jest, opóźnione sfery wymagają odpowiedniej terapii), a być może, któraś ze sfer jest rozwinięta lepiej, niż u rówieśników. Proszę z psychologiem prowadzącym badanie omówić jego wyniki.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl