Nieinwazyjne usunięcie mięśniaków macicy

witam ,mam miesniaki, ogromnie mi zalezy na usunieciu ich metoda malo inwazyjna,, przz przypadek przeczytalam o tabletkach ktore niedawno weszly na rynek,czy jest jakaos szansa na recepte??lekarze za wszelka cene odwodza mnie od tego i wysylaja na operacje i nie proponuja w ogole leku z powodu mojego wieku(49 l) gdyz uwazaja ze macicia w tym wieku jest mi juz nie potrzebna.nie mam wiekszych objawow ,miesiaczki regularne troche obfitsze niez bez miesniakow.prosze o rade..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie znając Pani historii choroby trudno jest jednoznacznie stwierdzić jakie powinno być teraz postępowanie. Warto jednak podkreślić, że zabieg histerektomii może uchronić przed późniejszymi powikłaniani.