Niejednorodna echogeniczność miąższu tarczycy

witam,martwi mnie ta niejednorodna echoigenicznosc miąższu tarczycy i guzki.Oto opis usg:Echogen.miąższu niejednorodna z widocznymi zmianami ogniskowymi.Unaczynienie w badaniu Doppler w normie.Płat prawy:23mmx24x44 z ogniskami normo-hypoechognicznymi (I/II typ unaczynienia),największe do 20mm w P2.Płat lewy 21x22x42 ze zmianami j.w do 17mm.,cieśń do 5,5 mm. czy z tego opisu można sugerować zmianę nowotworową?czy to 20mm to rozmiar guza?i co oznacza typ unaczynienia?oraz cieśń?czy to prawidłowe?

- raczej nie, jest to dość typowy obraz dla wola guzowatego tarczycy na podłożu zwyrodnieniowym
czy to 20mm to rozmiar guza?
- tak
co oznacza typ unaczynienia?
- to rodzaj układu naczyń w zakresie guzów tarczycy, I i II typ raczej występuje w guzach typu zwyrodnieniowego
oraz cieśń?czy to prawidłowe?
- cieśń nieznacznie poszerzona
Wynik ma bezpośrednio skonsultować endokrynolog, który zapewne zaleci jeszcze biopsję cienkoigłową największych guzów tarczycy.