Niejednorodna struktura miąższu z widocznymi przestrzeniami obniżonej echogeniczności

Proszę o interpretację Usg tarczycy. Płat prawy 18x16x48mm,V 7,2ml płat lewy 16x14x49mm V 5,7ml. W okolicy węziny i dolnych biegunów obu płatów stwierdza się owalne węzły chłonne śr. do ok.6mm. W obu nierównych płatach tarczycy niejednorodna struktura miąższu z widocznymi przestrzeniami obniżonej echogeniczności i z niewielkimi ogniskami hyperechogenicznymi cechami od podścieliska łącznotkankowego przemawiającymi za przewlekłym procesem zapalnym gruczołu tarczowego. Guzków brak TSH - 0,027

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak jak napisano w wyniku, przemawia on za przewlekłym procesem zapalnym tarczycy. Podany poziom TSH wskazuje na nadczynność. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty endokrynologa.