Niejednorodny echogenicznie splot naczyniówkowy

witam! Jestem po usg 21 tyg. ciąży.Ogólnie wszystko z maluszkiem jest w porządku tylko splot naczyniówkowy lewy jest niejednorodny echogenicznie.Wizytę kontrolną mam za 3 tyg.Chciałabym wiedzieć jakie są tego konsekwencje i czy z maluchem wszystko będzie w porządku ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji można jedynie powiedzieć, że nie jest źle i trzeba kontrolować. Ta niejednorodność echogeniczna też może dać w przyszłości
jakieś małe zwapnienia, wodniaczki, albo inne ślady po tym, co mały przeszedł,
ale to jeszcze czas pokaże. Większych zmian nie ma więc mama może spać
spokojnie.