Niejednostajna miesiączka i wzrost wagi - co mi jest?

Witam,
od dwóch miesięcy mam problem z miesiączką (po zaliczeniu wpadki, ale test ciążowy wyszedł negatywnie) występuje ona nieregularnie z silnymi bólami podbrzusza, krwawienie trwa pierwsze 2 dni, później 1-2 dni przerwy i znowu krwawienie jednodniowe, a do tego z miesiąca na miesiąc przybieram na wadze.
Wszystko mnie drażni wokół, czy to wina hormonów, czy to może być niedoczynność tarczycy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności proponowałabym powtórzenie testu ciążowego. Jeżeli dolegliwości pojawiły się po niezabezpieczonym stosunku, a test wykonany był na przykład za wcześnie, możliwe, że objawy wywołane są przez ciążę.
U niektórych kobiet w pierwszych miesiącach ciąży występują regularne krwawienia w terminach spodziewanych miesiączek, ale mają zmieniony charakter, tak jak jest to u Ciebie.
Jeżeli jednak test powtórnie wyjdzie negatywnie, wskazana będzie wizyta u ginekologa w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Najprawdopodobniej przyczyna będzie związana z układem hormonalnym.
Wspominasz o niedoczynności tarczycy, jest to oczywiście choroba wpływająca na cykle menstruacyjne.
Pozdrawiam