Niejednoznaczne badanie mammograficzne

Witam, w dniu 2011-11-17 wykonałam badanie mammograficzne o numerze 4731793 i symbolu 63367, które wskazuje konieczność dalszej diagnostyki. Opis badania: W piersi lewej w miejscu-centralnie jest guzek o średnicy 8 mm, skala BIRADS 0. Dwa lata temu miałam robione badanie mammograficzne, które nie wykazało zmian podejrzanych.

Witam serdecznie!

W języku radiologów oznaczenie BIRADS 0 oznacza brak możliwości jednoznacznej oceny zmiany i konieczność wykonania badań dodatkowych. Oznacza to, że nie jest możliwe stwierdzenie, czy guz ma charakter łagodny czy złośliwy. Dalsza diagnostyka w tym przypadku oznacza wykonanie USG piersi, a następnie w razie konieczności kwalifikacja do biopsji cienkoigłowej lub wycięcia guzka i oceny histopatologicznej.

Proszę zatem skontaktować się z lekarzem ginekologiem, onkologiem lub specjalistą chorób piersi.

Pozdrawiam serdecznie!