Niekończący się katar, kaszel, pleśniawki w ustach, okresowe bóle ud

Witam. Od 4 mc moj 4l syn ma różne dolegliwości: niekończący się katar,okropny kaszel,pleśniawki w ustach,okresowe bóle ud( nie bioder)swędzenie odbytu,wzdęty brzuch,zaparcia.Dolegliwości tylko w nocy-pocenie się,ból w prawej pachwinie,bol brzucha po prawej stronie i bóle w okolicy płuc,swędzenie odbytu.Pasozytów brak,mocz ok,osluchowo ok,usg jamy brzusznej ok,wyniki kilkakrotnie wskazują na coraz większa anemię,,crp23,limf 44% 2kki limfoidalne,sukcesywny wzrost WBC,PLT,MPV.Mono zawsze zawyżone.

Objawy wskazują na tzw. jelito wrażliwe - stan zapalny w obrębie dolnego odcinka przewodu pokarmowego prowadzi do problemów z wchłanianiem, zmiany flory bakteryjnej, osłabienia bariery jelitowej i candidozy (grzybicy). Zakwaszenie organizmu spowodowane stresami, chorobami, spożywaniem słodyczy, dietą ubogą w warzywa i owoce, sprzyja zaburzeniom przewodu pokarmowego. Zakwaszenie można określić wstępnie na podstawie pH moczu. Najbardziej korzystne wynosi 6,8-7,2. Im mniejsza wartość pH tym organizm bardziej zakwaszony.

Na początek zaleciłabym podawanie synbiotyku (bakterie jelitowe z odżywką) oraz zdrową dobrze zrównoważoną dietę.

Bóle ud mogą być związane z intensywnym wzrostem. Proszę oznaczyć w surowicy krwi witaminę 25(OH)D.